Komora normobaryczna

Innowacyjna terapia tlenowa

Bezbolesne
Oparte o wprowadzanie organizmu
do strefy "życiowego" O2 i CO2
Bezinwazyjne

 

 

Komora normobaryczna to miejsce, w którym możesz wspomóc swoje zdrowie, odporność, kondycję oraz samopoczucie. Sesje w komorze nawet ośmiokrotnie zwiększają wzrost liczby komórek macierzystych w organizmie.

W izolowanych warunkach kapsuły pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne – 1500 hPa oddycha się idealnie czystym powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu – 38% i dwutlenku węgla – od 0,7 do 2%. Podwyższone ciśnienie baryczne pozwala w sposób znaczący podnieść poziom tlenu we krwi, a wyższa zawartość dwutlenku węgla ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych.

ikona dla urodyEfekt? Maksymalne dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym!

Dodanie do atmosfery kapsuły cząsteczkowego wodoru w ilości od 10 do 20 000 większej niż na zewnątrz potęguje jej działanie odmładzające. Wodór spowalnia podział komórek, istotnie wydłużając ich życie. Jako silny antyoksydant skutecznie zwalcza wolne rodniki przyspieszające starzenie się organizmu.

ikona dla urodyProces starzenia a tlenoterapia w podwyższonym ciśnieniu

Komórki w ciele człowieka dzielą się całe życie. Przy podziale komórek dzielą się także chromosomy. Na końcu każdego chromosomu znajduje się telomer. Przy podziale chromosomu telomery skracają się, zabezpieczając chromosom przed uszkodzeniem. Gdy telomery są za krótkie, komórka umiera. Nazywamy to procesem starzenia.

Tlenoterapia w podwyższonym ciśnieniu barycznym wydłuża telomery, co wiąże się z długością życia komórki. W ten sposób możemy wydłużyć życie, jak i zapobiec chorobom takim jak Parkinson, Alzheimer, cukrzyca, artretyzm czy choroby serca.

W izolowanych warunkach kapsuły pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne – 1500hPa oddycha się idealnie czystym powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu – 40% i dwutlenku węgla – 2%.

Podwyższone ciśnienie baryczne pozwala w sposób znaczący podnieść poziom tlenu we krwi, a wyższa zawartość dwutlenku węgla ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Dodanie do atmosfery kapsuły cząsteczkowego wodoru w ilości od 10 do 10 000 (0,5%) większej niż na zewnątrz potęguje jej działanie odmładzające. Wodór spowalnia podział komórek, istotnie wydłużając ich życie. Jako silny antyoksydant skutecznie zwalcza wolne rodniki przyspieszające starzenie się organizmu.

Badania naukowców z Tel Awiwu pokazują, że tlen podawany ludziom w komorach ciśnieniowych wydłuża telomery o 20% oraz odwraca proces starzenia się komórek.

ikona dla urody Normobaria po przebyciu COVID-19!

Jednym ze skutków zakażenia koronawirusem  jest niedotlenienie organizmu powodujące przeciążenie organów. Niewydolność oddechowa może powodować osłabienie organizmu, problemy z oddychaniem, duszności czy długotrwałe zmęczenie. Są to powikłania po przebytym zakażeniu COVID-19, z którymi boryka się część osób.

Tlenoterapia normobaryczna pomaga zniwelować skutki przebytej choroby oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Regularne sesje w komorze dotleniają organizm, zwiększają jego wydolność oraz przyspieszają regenerację. Optymalne warunki w komorze normobarycznej zwiększają poziom natlenienia krwi. Prawidłowy poziom saturacji krwi tlenem powinien wynosić 95-98%. Po sesji tlenoterapii saturacja wynosi 99 a nawet 100%!

 

Dla kogo?

Dla osób, które chcą poprawić swój wygląd i opóźnić procesy starzenia Pobyt w komorze normobarycznej spowalnia procesy starzenia, działa odmładzająco i sprzyja produkcji komórek macierzystych.
Dla osób chorych i w okresie rekonwalescencji Sesje normobaryczne polecane są w leceniu różnych schorzeń, szczególnie w przypadku złamań, chorób przewlekłych oraz w okresach rekonwalescencji.
Dla osób uprawiających sport, w celu poprawienia kondycji i wydajności organizmu Przebywanie w komorze zwiększa wydolność organizmu u sportowców i przyczynia się do poprawy osiąganych wyników.
Dla osób walczących z nadwagą Terapia normobaryczna pomaga w walce z nadwagą i otyłością oraz wpływa na przyspieszenie przemiany materii.
Dla osób cierpiących na powikłania po Covid-19 Tlenoterapia normobaryczna pomaga zniwelować skutki przebytej choroby Covid 19, zwiększa wydolność organizmu oraz przyspiesza powrót do zdrowia

Z komory normobarycznej mogą korzystać osoby
w każdym wieku.

PRZYCHODZĄC DO NAS ZMIENIASZ STRUKTURĘ POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHASZ

FEEL THE KICK !

Call Now Button